- Komerční sdělení-az hobby

Padání vlasů u žen – alopecie

Ženy se však nejčastěji se zvýšeným vypadáváním vlasů setkají po...

Objevte aktuálně nejlepší fotomobil na trhu

Nový smartphone vivo X90 Pro posouvá hranice možností nejen...

Platina

Platina je kov, který má mnoho využití v průmyslu,...

Jak co nejvýhodněji nakoupit přes internet

V dnešní době jsme zahlceni nabídkami, letáky, reklamami a všemožnými marketingovými praktikami,...

Na co se zeptat první den v novém zaměstnání

Přestože na pracovním pohovoru by se každý měl snažit klást...

Ze vztahu Twitteru a Muska je rovnou ošklivý rozvod

Elonobrání (červenec 2022)
Twitter se jde soudit s Elonem Muskem. Firma chce miliardáře přimět, aby dokončil její převzetí za více než padesát miliard dolarů, k němuž se zavázal na jaře letošního roku.

Musk tvrdí, že Twitter mu poskytl nepravdivé údaje a odmítá firmu koupit. Právníci Twitteru říkají, že dodrželi všechny podmínky stanovené ve smlouvě o koupi. Případ tak půjde k soudu, který teoreticky může Muskovi přikázat, aby firmu opravdu koupil.

Není jasné, co by se dělo, kdyby Musk příkaz soudu neuposlechl. Do vězení by pravděpodobně nešel, ale soud by mohl určit miliardové pokuty. Je možné, že se obě strany sporu nyní ve skutečnosti snaží připravit si co nejlepší pozici pro mimosoudní vyrovnání, které by Muska jistě stálo miliardy dolarů.

Twitter mezitím opouštějí klíčoví lidé z vyššího a středního managementu.

Jak Google ztrácí mladé
Bezmála polovina mladých lidí v Americe si doporučení na restauraci nehledá na Google. K vyhledávání používají nejčastěji TikTok nebo Instagram. Ukazuje to interní výzkum Google, jehož výsledky komentoval na konferenci viceprezident firmy Prabhakar Raghavan.

Instagram ani TikTok nemají smysluplné vyhledávání doporučených restaurací. Zákazníci je hledají přes doporučení od influencerů nebo hashtagy. Raghavan na konferenci řekl, že „noví internetoví uživatelé nemají očekávání a myšlení, na které jsme zvyklí“. Podle výzkumu mladí lidé vyledávají informace úplně jiným způsobem, které Google obsluhuje hůře, než poptávky starší generace.

Při podobných zprávách je fajn připomenout si, že Google na mnoha trzích čelí vyšetřování antimonopolních úřadů a zprávy o tom, že mu rychle roste robustní konkurence, může být pro firmu výhodné hlasitě šířit do světa.

Pro starší generaci může zase být uklidněním, že myšlení dnešních vysokoškoláků nerozumí ani člověk, který má doslova v popisu práce organizovat veškeré poznání lidstva.

- Komerční sdělení-az hobby