- Komerční sdělení-az hobby

Padání vlasů u žen – alopecie

Ženy se však nejčastěji se zvýšeným vypadáváním vlasů setkají po...

Objevte aktuálně nejlepší fotomobil na trhu

Nový smartphone vivo X90 Pro posouvá hranice možností nejen...

Platina

Platina je kov, který má mnoho využití v průmyslu,...

Jak co nejvýhodněji nakoupit přes internet

V dnešní době jsme zahlceni nabídkami, letáky, reklamami a všemožnými marketingovými praktikami,...

Na co se zeptat první den v novém zaměstnání

Přestože na pracovním pohovoru by se každý měl snažit klást...

Zálohování fotek přes Google již není neomezeně zdarma

Od úterý 1. června již Google neposkytuje neomezené bezplatné úložiště pro vaše fotografie.

Pokud na Google účtu dosáhnete limitu 15 gigabajtů, do služby Google Fotky už nebudete moci ukládat záběry a videa ani v nejnižší kvalitě, tak jak tomu bylo doposud.

Další úložiště si budete moci dokoupit nejméně za dvě eura měsíčně. Proč Google přistoupil k této radikální změně v poskytování úložného místa pro fotky a jak jinak můžete zálohovat své fotky z mobilu?

Připravili jsme souhrn textů, které odpovídají na nejčastější dotazy:

Proč Google zpoplatňuje zálohování fotek?
Doposud mohl každý uživatel služby Google Fotky ukládat zdarma a neomezeně záběry ve snížené kvalitě. Právě těchto fotek se nová změna týká a začnou se počítat do 15-gigabajtového úložiště. Jaké možnosti máte po jeho překročení se dozvíte v tomto textu:

Společnost Google v posledních letech zjistila, že peníze z reklamy nemusí být vždy ty nejjistější. Ohlíží se proto po způsobech, jak získat peníze přímo od zákazníka. Proč je tento krok pro Google velkým rizikem se dozvíte v textu Ondřeje Podstupku.

Jak zálohovat fotky z mobilu – alternativy ke Google Fotky
Google dosud nabízí uživatelům největší bezplatné úložiště, ale nepočítají se do něj pouze vaše fotky, ale také e-maily či dokumenty.

Omezené místo zdarma mají i jiné cloudové služby. Úložiště si nevybírejte pouze podle toho, co dostanete bez peněz. Už na začátku si musíte ujasnit, co od cloudové služby očekáváte:

Pokud neradi spoléháte pouze na cloud, své fotky můžete ukládat i na fyzické nosiče dat. Kam a jak můžete zálohovat fotky z mobilu se dočtete v našem dalším textu:

Jak stáhnout fotky z Google Fotky
Služba Fotky Google je chytrá zejména v tom, že fotky z mobilu zálohuje automaticky a je propojena s vaším Google účtem. Pokud jste si už na ni zvykli, můžete ji využívat také jako přechodné úložiště fotek, které si pak stáhnete a uložíte na fyzickém nosiči nebo v jiné službě.

Stáhnout fotky z Fotky Google zpět do mobilu či počítače je relativně jednoduché a Google k tomu nabízí i přehledný nástroj:

- Komerční sdělení-az hobby