- Komerční sdělení-az hobby

Padání vlasů u žen – alopecie

Ženy se však nejčastěji se zvýšeným vypadáváním vlasů setkají po...

Objevte aktuálně nejlepší fotomobil na trhu

Nový smartphone vivo X90 Pro posouvá hranice možností nejen...

Platina

Platina je kov, který má mnoho využití v průmyslu,...

Jak co nejvýhodněji nakoupit přes internet

V dnešní době jsme zahlceni nabídkami, letáky, reklamami a všemožnými marketingovými praktikami,...

Na co se zeptat první den v novém zaměstnání

Přestože na pracovním pohovoru by se každý měl snažit klást...

Véčkový mobil je zpět a má ohebný displej

Není to tak dávno, co se Samsung pokusil uspět s prvním chytrým telefonem vybaveným ohebným displejem.

Výsledek nedopadl dobře nejen pro první odvážlivce, ale ani pro samotný Samsung. Druhý pokus představil Samsung v San Francisku.

Namísto velkého chytrého telefonu rozložitelného do tabletu je nový Galaxy Z Flip návratem do minulosti. Tehdy jsme v kapsách nosili malé telefony, které jsme rozevřeli a normálně používali.

Zavřený působí jako dámská pudřenka, prozradí jej jen malý informační displej a duální fotoaparát. Po rozevření se z něj stane normální chytrý telefon s 6,7palcovým displejem nataženým od okraje po okraj.

Tento koncept není konstrukčně tak náročný jako předchozí pokus Samsungu s ohebným displejem. Firma i tentokrát slibuje dlouhou výdrž (až 200 tisíc otevření), skutečnost však odhalí až první uživatelé.

Galaxy Z Flip je první skutečnou generací tohoto typu zařízení, jelikož předchozí model byl jen neúspěšným a drahým pokusem. Drahá je i tato novinka, za konfiguraci s 256-gigabajtovou pamětí zaplatíte 1480 eur.

Nový Samsung Galaxy Z Flip má několik specifik, například hmatatelný střed displeje, který se ohýbá. Fotoaparát je pouze nadprůměrný, slabší ve srovnání s přibližně stejně drahým modelem Galaxy S20 Ultra.

Společný s americkou verzí chytrého telefonu však mají hardware, konkrétně výkonný a moderní čip Snapdragon 855+, operační paměť s kapacitou 8 gigabajtů a datové úložiště s kapacitou 256 gigabajtů. Baterie má kapacitu 3300 mAh, což by stále mělo stačit na běžný pracovní den.

Novinka bude dostupná ve třech barvách, černé, fialové a na některých trzích i ve zlaté. Na Slovensku se začne prodávat už 21. února.

- Komerční sdělení-az hobby