- Komerční sdělení-az hobby

Padání vlasů u žen – alopecie

Ženy se však nejčastěji se zvýšeným vypadáváním vlasů setkají po...

Objevte aktuálně nejlepší fotomobil na trhu

Nový smartphone vivo X90 Pro posouvá hranice možností nejen...

Platina

Platina je kov, který má mnoho využití v průmyslu,...

Jak co nejvýhodněji nakoupit přes internet

V dnešní době jsme zahlceni nabídkami, letáky, reklamami a všemožnými marketingovými praktikami,...

Na co se zeptat první den v novém zaměstnání

Přestože na pracovním pohovoru by se každý měl snažit klást...

Ve starších routerech od Huawei objevily skryté bezpečnostní díry

Telekomunikační společnost Vodafone objevila bezpečnostní mezery v zařízeních, která čínská společnost Huawei dodala v letech 2011 a 2012 její italské pobočce. Uvádí se to v úterním oznámení společnosti Vodafone.

Největší evropská telekomunikační skupina uvedla, že bezpečnostní chyby našla ve dvou produktech a že oba případy byly rychle vyřešeny. Jedná se hlavně o domácí routery a přístroje v síťové infrastruktuře.

Zadní vrátka
V zařízeních od Huawei Vodafone našel „zadní vrátka“ (backdoor), která lze využít ke špionážním účelům.

Jedná se o speciální vstup do systému nebo programu, který je skrytou součástí jeho kódu a využívá se také pro vzdálenou správu.

Tento software mohl poskytnout neoprávněný přístup do pevné sítě operátora v Itálii, do systému, který poskytuje internetové služby milionům domácností a podniků.

Na vyřešení problémů firmy od začátku spolupracovaly. Žádný únik dat zjištěn nebyl. Čínská firma uvedla, že o problémech byla v letech 2011 a 2012 informována a v té době je řešila.

Huawei podle webu ZDNet odmítá, že by šlo o zadní vrátka a že by chybu do zařízení vložili úmyslně.

Chyby měly přetrvat
Agentura Bloomberg ale upozorňuje na názory lidí, kteří se zúčastnili jednání těchto firem. Podle nich zranitelnost přetrvala v zařízeních i po roce 2012, a to iv Británii, Německu, Španělsku a Portugalsku.

Vodafone se firmy Huawei údajně držel kvůli příznivým cenám.

Společnost Huawei byla založena v roce 1987 a na evropský trh vstoupila v roce 2000. Vodafone od ní začal v roce 2008 kupovat routery pro Itálii, později i pro Británii, Německo, Španělsko a Portugalsko.

Čínská společnost Huawei, která je největším světovým výrobcem telekomunikačních zařízení, čelí tlaku zejména ze strany Spojených států.

Podle USA mohou technologie této firmy znamenat bezpečnostní riziko a čínská vláda by je mohla využívat ke špionáži. Huawei obvinění odmítá.

- Komerční sdělení-az hobby