Domů Mobil Samsung ukázal nové chytré telefony, nejsou drahé

Samsung ukázal nové chytré telefony, nejsou drahé

0

Nejsou drahé, prodávají se po stovkách tisíců kusů a pro mnohé jsou výrazně zajímavější než prémiové modely.

Střední třída chytrých telefonů je vyhledávána v kamenných obchodech iu operátorů.

Například model Galaxy A51 byl v první polovině loňského roku nejprodávanějším chytrým telefonem na světě.

Samsung chce s novinkou navázat na tento úspěch, přičemž přidává také verzi s podporou mobilních sítí páté generace.

Hezký design a dobrá výbava
Samsung již letos ukázal dvě novinky v ceně do 300 eur, modely Galaxy A32 a A32 5G. Nyní sérii doplnil o trojici modelů, Galaxy A52, A52 5G a Galaxy A72.

Všechny modely mají stejný design, z velké části shodný s tím, co jsme již viděli u levnější série Galaxy A32. Tedy velký displej s tenkým rámem kolem a tělo ze zpevněných polykarbonátů s malým výčnělkem u fotoaparátu.

Na výběr budou čtyři barevná provedení – bílá, černá, světle fialová a světle modrá. Snímač otisků prstů je integrován v displeji, baterii o kapacitě 4500 mAh (Galaxy A52 a 52 5G) a 5000 mAh (Galaxy A72) můžete nabíjet s výkonem až 25 wattů.

Na zadní straně každého smartphonu naleznete až čtyři fotoaparáty. Pro sérii Galaxy A52 je v kombinaci hlavního opticky stabilizovaného snímače s rozlišením 64 megapixelů, širokoúhlého, jednoho pro makro a čtvrtého pro určení hloubky objektů ve focené scéně.

Galaxy A72 má namísto hloubkového snímače výrazně užitečnější teleobjektiv. Ten při rozlišení 8 megapixelů nabízí optickou stabilizaci a 3násobné optické přiblížení.

Za 5G si připlatíte
Cenová politika u 5G smartphonů novinkám zatím moc nesvědčí, co jsme se přesvědčili už u dvojice Galaxy A32 a A32 5G. U nich Samsung zvýšil cenu 5G modelu o 40 eur, přičemž na rozdíl od levnějšího modelu jste za více peněz dostali horší displej a také horší fotoaparát.

Model Galaxy A52 v LTE verzi si koupíte za 349 eur, což je velmi dobře zvolená cena. U 5G verze je příplatek 80 eur, ale firma zde konečně nabízí 5G verzi v lepší výbavě.

Samsung Galaxy A52 5G má Super AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz, základní verze A52 má jen 90 Hz hodnotu. Shodná je většina dalších parametrů, na našem trhu budou oba modely dostupné v jedné konfiguraci 6+128 gigabajtů.

Druhý rozdíl se nachází u čipů, LTE verze je vybavena čipem Snapdragon 720G, u 5G verze je vyšší model Snapdragon 750G 5G. Zásadní rozdíl ve výkonu nečekejte, liší se hlavně v podpoře mobilních sítí páté generace.

Snapdragon 720G je použit i při největším představeném modelu, Galaxy A72. Ten s cenovkou 449 eur je sice nejdražší, ale pokud nevyžadujete 5G, je zároveň i nejlépe vybaveným modelem.

Exit mobile version