- Komerční sdělení-az hobby

Padání vlasů u žen – alopecie

Ženy se však nejčastěji se zvýšeným vypadáváním vlasů setkají po...

Objevte aktuálně nejlepší fotomobil na trhu

Nový smartphone vivo X90 Pro posouvá hranice možností nejen...

Platina

Platina je kov, který má mnoho využití v průmyslu,...

Jak co nejvýhodněji nakoupit přes internet

V dnešní době jsme zahlceni nabídkami, letáky, reklamami a všemožnými marketingovými praktikami,...

Na co se zeptat první den v novém zaměstnání

Přestože na pracovním pohovoru by se každý měl snažit klást...

Samsung ukázal nové chytré telefony, nejsou drahé

Nejsou drahé, prodávají se po stovkách tisíců kusů a pro mnohé jsou výrazně zajímavější než prémiové modely.

Střední třída chytrých telefonů je vyhledávána v kamenných obchodech iu operátorů.

Například model Galaxy A51 byl v první polovině loňského roku nejprodávanějším chytrým telefonem na světě.

Samsung chce s novinkou navázat na tento úspěch, přičemž přidává také verzi s podporou mobilních sítí páté generace.

Hezký design a dobrá výbava
Samsung již letos ukázal dvě novinky v ceně do 300 eur, modely Galaxy A32 a A32 5G. Nyní sérii doplnil o trojici modelů, Galaxy A52, A52 5G a Galaxy A72.

Všechny modely mají stejný design, z velké části shodný s tím, co jsme již viděli u levnější série Galaxy A32. Tedy velký displej s tenkým rámem kolem a tělo ze zpevněných polykarbonátů s malým výčnělkem u fotoaparátu.

Na výběr budou čtyři barevná provedení – bílá, černá, světle fialová a světle modrá. Snímač otisků prstů je integrován v displeji, baterii o kapacitě 4500 mAh (Galaxy A52 a 52 5G) a 5000 mAh (Galaxy A72) můžete nabíjet s výkonem až 25 wattů.

Na zadní straně každého smartphonu naleznete až čtyři fotoaparáty. Pro sérii Galaxy A52 je v kombinaci hlavního opticky stabilizovaného snímače s rozlišením 64 megapixelů, širokoúhlého, jednoho pro makro a čtvrtého pro určení hloubky objektů ve focené scéně.

Galaxy A72 má namísto hloubkového snímače výrazně užitečnější teleobjektiv. Ten při rozlišení 8 megapixelů nabízí optickou stabilizaci a 3násobné optické přiblížení.

Za 5G si připlatíte
Cenová politika u 5G smartphonů novinkám zatím moc nesvědčí, co jsme se přesvědčili už u dvojice Galaxy A32 a A32 5G. U nich Samsung zvýšil cenu 5G modelu o 40 eur, přičemž na rozdíl od levnějšího modelu jste za více peněz dostali horší displej a také horší fotoaparát.

Model Galaxy A52 v LTE verzi si koupíte za 349 eur, což je velmi dobře zvolená cena. U 5G verze je příplatek 80 eur, ale firma zde konečně nabízí 5G verzi v lepší výbavě.

Samsung Galaxy A52 5G má Super AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz, základní verze A52 má jen 90 Hz hodnotu. Shodná je většina dalších parametrů, na našem trhu budou oba modely dostupné v jedné konfiguraci 6+128 gigabajtů.

Druhý rozdíl se nachází u čipů, LTE verze je vybavena čipem Snapdragon 720G, u 5G verze je vyšší model Snapdragon 750G 5G. Zásadní rozdíl ve výkonu nečekejte, liší se hlavně v podpoře mobilních sítí páté generace.

Snapdragon 720G je použit i při největším představeném modelu, Galaxy A72. Ten s cenovkou 449 eur je sice nejdražší, ale pokud nevyžadujete 5G, je zároveň i nejlépe vybaveným modelem.

- Komerční sdělení-az hobby