Domů Magazín Samsung i Apple zvažují nepřidávat nabíječky k mobilům, tvrdí zdroje

Samsung i Apple zvažují nepřidávat nabíječky k mobilům, tvrdí zdroje

0

Samsung možná od příštího roku nebude přidávat nabíječky k některým připravovaným chytrým telefonům.

Důvodem je jednak snížení nákladů a také fakt, že drobný nabíjecí aparát už mají miliony lidí, informuje korejský web Etnews s odvoláním na zdroje z průmyslu.

Cena výroby nových chytrých telefonů narůstá pro dodatečné funkce, jako je například podpora rychlejší mobilní sítě 5G. Vypuštění nabíječek by Samsungu umožnilo snížit náklady.

Jihokorejský výrobce nemusí být jediný, kdo se zbaví nabíječek u nových modelů.

Podle analytika Ming-chi Kua, který již několikrát úspěšně předpověděl plány Apple, by letošní iPhony mohly být nejen bez nabíječky, ale také bez sluchátek EarPods.

Americká společnost také možná vyřadí starší nabíječky o výkonu pět a osmnáct wattů. Namísto nich by samostatně nabídla rychlejší dvacetiwattové síťové adaptéry, píše web 9to5Mac.

Důvodem je podle analytika vyvážení vyšší ceny, kterou způsobil posun k technologii 5G. Menší balení by zároveň snížila náklady na přepravu, protože by se do jednoho nákladu vešlo více zařízení.

Řešení by také bylo ekologičtější, protože znamená méně elektronického odpadu.

Dnes výrobci přidávají nabíječky prakticky ke každému zařízení – k telefonům, tabletům a mnoha dalším přístrojům do domácnosti.

Podle zprávy Mezinárodní telekomunikační unie z roku 2017 se každoročně vyrobí přibližně jeden milion tun externích zdrojů napájení včetně nabíječek. To je obzvlášť problém, pokud každé koupené zařízení používá jiný konektor a nedokáže využít starší adaptér.

Exit mobile version