Domů Magazín Jednoduchý záběr může zmást některé smartphony, systém jim stále padá

Jednoduchý záběr může zmást některé smartphony, systém jim stále padá

0

Mezi hustými oblaky nad klidným jezerem proniká záře ze zapadajícího slunce. Tento jednoduchý obrázek může způsobit, že některé chytré telefony se systémem Android přestanou fungovat.

Problém se objeví poté, co si uživatel fotku jezera nastaví jako pozadí plochy. Chyba se týká hlavně zařízení Samsung s Androidem verze 10, ale také některých modelů značek Google, Nokia či Xiaomi.

Ještě o víkendu na chybu upozornil na twitteru uživatel s přezdívkou Ice Universe, později ji potvrdil web 9to5Google a také další weby věnující se systému Android.

Telefonem po změně tapety padne systém a následně se obrazovka neustále vypíná a zapíná. Telefon je tedy nepoužitelný. Ne všechny modely reagují stejně.

Někteří dotčení uživatelé měli například štěstí, že mezi neovladatelným vypnutím a zapnutím obrazovky měli dostatek času na výměnu tapety.

Obyčejný restart zařízení problém neodstranil.

Pokud jste si telefon poškodili použitím tohoto pozadí, vzniklou situaci můžete napravit tak, že spustíte telefon v nouzovém režimu. Tehdy lze obrázek bezpečně odstranit.

Druhou možností je obnovit původní výrobní nastavení. V tomto případě však přijdete o všechna nezálohovaná data.

Postup pro obě možnosti naleznete v návodu ke svému chytrému telefonu.

Přesná příčina neobvyklé poruchy zatím není známa.

Podle webu 9to5Google zřejmě nastane proto, že mobil nepodporuje barevný systém daného obrázku. Operační systém fotku na pozadí nezvládne zpracovat správně a následně padne. Je tedy možné, že i jiné obrázky by mohly způsobit stejné problémy.

Exit mobile version