- Komerční sdělení-az hobby

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Dostupný smartphone s prvky vlajkové lodě. Vivo představuje nové V40 SE

Cenově dostupný smartphone nemusí trápit kompromisy. Společnost vivo na...

Repasované herní PC: jak získat kvalitní herní počítač za méně peněz

Repasované herní PC jsou skvělou volbou pro všechny, kteří...

Jak napojit e-shopový systém na řešení třetích stran

Moderní e-shopový svět je dynamický. Proto vyžaduje integraci s...

Klíšťata: věčný problém teplé sezony 

Jakmile se začne oteplovat a procházky se začnou prodlůžovat,...

Jak poznat luxusní hodinky

Luxusní hodinky nejčastěji nosí na svých číselnících loga světově proslulých hodinářských značek známých a vyhledávaných pro punc kvality, preciznosti a tradice. Luxusními hodinkami se rozumí hodinky finančně náročnějšími, kde je cena podložená nadstandardem buď zdobícím ve formě zlatých pouzder či osazování drahými kameny nebo nadstandardem kvality a propracovanosti strojku jako například značky Rolex, Breitling, AP, Omega nebo Cartier.
Krásné, kvalitně propracované hodinky jsou symbolem luxusu. Luxus není jenom to, co je drahé. Luxusem se nazývá to, co je krásné, něco, v čem je cítit vysoká odbornost spojená s tradicí. A zde jsou explicitním příkladem výkup hodinek. Tradice více než 500 let, zdokonalování mechanického stroje spousty inovací a to opravdu důležitých inovací, ke kterým je potřeba chytrých a zručných hodinářů s úžasnou trpělivostí a technickým talentem. Podíváme-li se na historii nejstarších hodinářských značek, tak u těch nejluxusnějších sahá do sedmnáctého století. Například firmy Vacheron Constantin r.1755 nebo Piguet r.1772. A tyto firmy vyrábějí své hodinářské skvosty dodnes, i když velké procento hodinek se dělá na zakázku. Nosit hodinky těchto značek poté není jenom vysoká úroveň šperku na ruce, ale uznání úžasné vytrvalosti a mnohaleté špičkové práce těchto firem. Hodinky luxusní jsou prezentací tradice a zároveň majitele či majitelky.

Prestižní hodinky mají svůj účel hlavně ve vyjádření osobnosti svého majitele, v sebejistotě každého, kdo si dá tu práci a zvolí si přesně tu značku a ten model hodinek, který mu sedí jak fyzicky, tak pocitově. Poměrně málo mužů se zdobí šperky čistě zdobícími, jako např. řetízky, prsteny atd. Výkup hodinek jsou však něco jiného – uvnitř hodinek je stroj, mechanismus, který má hlavu a patu. Stroj, který dokáže s obdivuhodnou přesností měřit čas, popř. měřit a ukazovat ještě jiné nadstandardní funkce. A tento stroj je jakási pomyslná spojka slučující šperk s chlapským vědomím a smýšlením o šperku ozdobným a šperku praktickým.
Je totiž dvojí pohled na čas – spotřební pohled na čas a pohled na čas hodinek. I přes to, že nám všem běží čas stejně, každý ho čte trošku jinak. A to je základ toho, proč hodinářský průmysl příliš nezatížilo umísťování ukazatelů času do různých elektronických přístrojů. V těchto přístrojích totiž pouze čas čteme, druhotný efekt je nulový. Zato čteme-li čas, který nám ukazují hodinky, máme tento pohled umocněný pocitem z špičkové designérské práce spojené s kvalitou a tradicí značky o úroveň výše, jako bychom při pohledu na hodinky nevnímali pouze čas, ale tu krásu kolem něho.
Zvolí-li si zákazník značkové hodinky s quartzovým – bateriovým strojkem, volí si na prvním místě design hodinek a značku. Tyto hodinky jsou většinou levnější a tak za dobré peníze si pořizuje muž např. Omegy Sea mastery Quartz kolem 40.000,- korun.
Chce-li však zákazník ten samý model s automatickým strojkem, hodinky již stojí kolem 65.000,- kč. Při rozhodnutí koupit si automatické hodinky už zákazník dobře ví, za co si připlácí a připlácí si tak hlavně kvůli sobě, pro svůj vlastní dobrý pocit, že nosí na ruce historii inovací doladěnou do úžasné přesnosti. To, že mechanické hodinky ukazují přesný čas, je díky úžasné pilnosti, vylepšování a zdokonalování strojku. Pod číselníkem každých značkových automatických hodinek je 500 ti letá tradice hodinářského řemesla. Klasické strojky natahující se pohybem ruky se dají vyregulovat na přesnost kolem +- 5 vteřin denně. Lepší švýcarské značky mají ve svých kolekcích modely osazené strojky nazývané chronometr – tyto strojky vynikají fantastickou přesností a to -4/+6 vteřin denně při běžném nošení za jakýchkoliv teplot. Mechanické  strojky mají za svých cca. 500 let vývoje opravdu přesnost a spolehlivost na úrovni.
Prestižnost však hodinkám nezvedá pouze značka – další roli hraje například materiál pouzdra. Základní pouzdra se vyrábějí z oceli nebo z titanu, luxusnější pouzdra jsou stříbrná a nejluxusnější hodinky mají pouzdra ze zlata či platiny. Další důležitou roli ceny a luxusu hodinek jsou komplikace stroje. Nejluxusnější hodinky – výkup hodinek mají mechanické strojky a tyto strojky jsou doplňovány důmyslnými nástavbami či mechanismy – mezi nejdražší mechanismus mechanických luxusních strojů patří jednoznačně turbillon, který eliminuje zemskou gravitaci.

- Komerční sdělení-az hobby