Domů PC Gmail už nikdy nebude jako dřív

Gmail už nikdy nebude jako dřív

0

Gmail nabral konečnou podobu
Google již zapnul většině uživatelů design Gmailu, který mailovou službu propojuje se zbytkem komunikačního ekosystému firmy. Google posledních několik let propojuje Gmail, komunikační aplikace pro chat a videohovory hovory a editor dokumentů do jednoho balíčku pod názvem Google Workspace.

Vytváří tak značku, ve které přímo konkuruje Office 365 od Microsoftu. Nový design Gmailu v bočních panelech už vytahuje do popředí další služby, i když je ne všichni uživatelé budou potřebovat nebo využívat.

Pro Google se tak ale do velké míry sjednocuje design služby pro soukromé uživatele a platící firemní zákazníky.

Je pravděpodobné, že nyní vidíme více či méně konečnou podobu služby pro nadcházející roky. Bude procházet drobnými úpravami, ale jako produkt je Gmail nyní na místě, kde ho Google chce mít.

Pokud vám boční panely překážejí, Verge má návod jak je vypnout.

Google zároveň rozjel bolestivý úklid aplikací pro videohovory. Firma za několik měsíců spojí aplikace Meet a Duo do jedné. Mezitím bude chaos, neboť Duo se přejmenuje na Meet a původní Meet apka zůstane nadále aktivní. Pro běžného uživatele je nejjednodušší ušetřit si starosti a používat to, co používáte nyní.

Koloběžkový byznys je v krizi
Sdílené elektrické koloběžky, které si za pár centů pronajmete jako náhradu za MHD ve městě se před pár lety zdály být budoucností dopravy. Firmy odhadovaly, že byznys bude mít globální obraty ve stovkách miliard dolarů a investoři pumpovali peníze do satrutpů.

Ukazuje se, že škálování byznysu na udržitelnou úroveň je náročnější, než se zdálo. Mnohé koloběžkové firmy krachují nebo jsou v krizi, neboť náklady na údržbu flotily jsou příliš vysoké.

Investoři přišli o miliardy a stěhují se z byznysu, což znamená, že i tak úspěšné projekty přicházejí o financování a nemají z čeho dotovat úvodní růst. Více podrobností v textu Crunchbase.

NFT mají první rozumný byznys model
Velký vydavatel učebnic se chystá přeměnit digitální verze knížek na NFT tokeny. Chce si tak zajistit, že pokud budou studenti knížky prodávat spolužákům z nižších ročníků, obdrží podíl z každého prodeje.

NFT umožňují podobnou logiku zakódovat přímo do digitálního tokenu, který by otevíral přístup ke knize a ukazují, že kolem NFT může vzniknout kromě podvodů i zajímavý obchodní model. Je trochu škoda, že prozatím to je zejména o vylamování peněz ze studentů.

Exit mobile version